Avoinna tänään klo 10-13 & 15-17

Le Coeur des Loges

Le Coeur des Loges

Le Coeur des Loges – perheystävällinen huoneistohotelli Les Menuiresissa

Club MMV Le Coeur des Loges on moderni ja perheystävällinen ski-in/ski-out -majoitus Preyerandin alueella Les Menuiresissa. Täällä asut tilavissa huoneistoissa, jotka on sisustettu tyylikkäästi klassiseen alppityyliin, jossa puiset yksityiskohdat ja luonnonmateriaalit luovat lämpimän ja kodikkaan tunnelman. Ikkunasta on upea näkymä majesteettiseen vuoristomaisemaan ja tunnetulle Les Trois Vallées -hiihtoalueelle ("Kolme laaksoa").

Huoneistoissa on avoin sosiaalinen pohjaratkaisu, ja niissä on moderni keittiö, jossa on kaikki tarvittavat mukavuudet - astianpesukone, mikro, kahvinkeitin, vedenkeitin ja leivänpaahdin. Makuuhuoneissa on runsaasti tilaa, mukavat vuoteet ja hyvät säilytysmahdollisuudet, ja kylpyhuoneissa on raikkaat kaakeloidut sisätilat ja puiset yksityiskohdat. Joissakin huoneistoissa on myös oma parveke, joka on täydellinen aamukahville tai illan viettoon.

Hotellissa on monia miellyttäviä sosiaalisia alueita, joissa voit rentoutua tai seurustella matkakumppaneiden kanssa. Hotellissa on myös hauska leikki- ja pelihuone, ja alle 10-vuotiaille lapsille tarjotaan ilmainen lastenkerho. Valittuina viikkoina järjestetään myös ilmaisia aktiviteetteja alle 17-vuotiaille nuorille - jotta koko perhe iästä riippumatta saisi hiihtolomasta vielä enemmän irti!

Buffet, joka sisältää herkkuja, kuten vastaleivottuja vohveleita, pannukakkuja ja kotitekoisia leivonnaisia, tarjoillaan joka iltapäivä ilman lisämaksua. Arvostettu ominaisuus loman aikana! Huoneistossa on keittiön lisäksi useita ravintoloita, joissa tarjoillaan sekä runsas aamiaisbuffet että herkulliset kolmen ruokalajin illalliset.

Miellyttävällä spa-alueella on suuri lämmitetty sisäuima-allas ja lepotuoleja, joissa voit rentoutua laskettelurinteillä vietetyn päivän jälkeen. Lisämaksusta 14-vuotiaille ja sitä vanhemmille vieraille on myös erillinen alue, jossa on poreallas ja sauna. Ylimääräistä rentoutumista kaipaaville on myös mahdollista varata erilaisia hieronta- ja kauneushoitoja.

Majoituspaikassa on myös suksihuone, jossa on lämmitetyt kaapit, joissa asiakkaat voivat säilyttää hiihtovarusteitaan lenkkien välillä.

Lämpimästi tervetuloa Club MMV Le Coeur des Logesiin Les Menuiresissa, mukavaan huoneistohotelliin, joka sopii täydellisesti perheille ja suuremmille ryhmille.

Huippu arvosanat Tripadvisorissa

3.9/5 tähteä perustuen 620 arvosteluun

Miksi valita Le Coeur des Loges

Moderni huoneistohotelli

Sopii täydellisesti perheille

Spa jossa suuri sisäuima-allas

Sosiaaliset tilat & leikkihuone lapsille

Hotellin tiedot

    Vieraiden arvostelut

    Huippu arvosanat Tripadvisorissa

    3.9/5 tähteä perustuen 620 arvosteluun